İade ve Değişim

İADE


Müşteri, Venüs Ayakkabıcılık ve Deri Ürünleri San. ve Tic Ltd. Şti. ' nin www.venusayakkabi.com.tr adresindeki sitesinden aldığı ürün veya ürünleri koşulsuz, teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde ücretsiz iade edebilir. 7 Gün içerisinde iade edilemeyen ürün onaylanmış sayılıp iade kabul edilmemektedir.

Siparişi verilmiş olan ürünün yada ürünlerin niteliğinin bozulacak şekilde kullanması sonucu oluşacak deformasyon, kırılma, yırtılma, aşınma, tüylenme ve benzeri durumların, ürünün yada ürünlerin üzerinde yaratacağı tahribat sonucu, siparişe konu olan ürünün yada ürünlerin tekrar satılamayacak duruma gelmesi halinde, iade kabul edilmemektedir.

İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince,  kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.

İADE SÜRECİ

  • Herhangi bir koşul bildirmeksizin ürününüzü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde UPS kargo ile ücretsiz iade edebilirsiniz.
  • Kullanılmamış olmak üzere, ürünü size geldiği şekilde ( tüm evrakları ve aynı paket ) ile birlikte geri göndermeniz gerekmektedir.
  • Paket içerisinden çıkan iade formuna iade talebinizi belirtip paketiniz ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
  • İade formunda belirtilen UPS kargo anlaşma kodu ile paketinizi ücretsiz olarak bize gönderebilirsiniz.
  • Paketiniz bize ulaştığında iade ücretiniz 14 gün içinde onaylanmaktadır.
  • Siparişinizle ilgili tüm bildirimler ( e-mail, site kullanıcı hesabınıza ve push bildirim olarak telefonunuza gönderilmektedir. )

 

DEĞİŞİM


Müşteri, Venüs Ayakkabıcılık ve Deri Ürünleri San. ve Tic Ltd. Şti. ' nin www.venusayakkabi.com.tr adresindeki sitesinden aldığı ürün veya ürünleri teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içinde ücretsiz değişim yapabilir.

Deneme harici giyilmiş, esnetilmiş, derisi kırışmış, çok kısa süre/mesafe olsa da dışarıda, evde giyilmiş ve tekrar satılamayacak durumda olan ürünler bu değişime dahil değildir. (ambalajında ve eksiksiz, hasarsız olarak teslim edilmelidir.)

Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişin den cayması durumunda iade edilen ürün Venüs Ayakkabıcılık ve Deri Ürünleri San. ve Tic Ltd. Şti. 'a ulaştığı andan itibaren 14 gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Venüs Ayakkabıcılık ve Deri Ürünleri San. ve Tic Ltd. Şti. üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince,  kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.

 

DEĞİŞİM SÜRECİ

  • Paket içerisinden çıkan değişim formunu doldurup, formda belirtilen UPS Kargo anlaşma numarasını kargo personeline bildirerek 7 gün içinde ücretsiz gönderebilirsiniz.
  • Ürününüz depomuza ulaştığında, 48 saat içinde talebiniz değerlendirilir ve yeni talebinizdeki ürününüzün gönderimi yapılır.